Palet Fiyatları Listesi 2020

 • 27 Şubat 2020
 • 60.005 kez görüntülendi.
Palet Fiyatları Listesi 2020

Palet Fiyatları Ne Kadar?

Günümüzde ambalaj sanayi ürünlerinden biri olarak kullanılan paletler ürün taşımacılığında düzeni sağlaması, ufak ürünlerin toplu ve kolay taşınabilmesi gibi özellikler sunar. Ahşap, demir, plastik gibi çeşitleri olan paletler yüzlerce sektörün kullanım alanına dahil edildiği için büyük işletmelerden küçük işletmelere varıncaya kadar her alanda ihtiyaç duyulan bir ürün olmaktadır. Sağlam olması ve ürünlerin ambalajlanarak taşınmasında sunduğu imkanlar nedeniyle tercih edilen bu ürünler farklı fiyatlara sunulmaktadır. Palet fiyatları genel olarak üretilen malzemenin cinsine göre ve sıfır ya da ikinci el oluşuna göre değişebilmektedir.


Ahşap Paletlerin Fiyatları Ne Kadardır?

Ahşap paletler kolay temizlenebilir olması ve sağlam yapıda olmalarından dolayı günümüzde en sık tercih edilen palet türünü oluşturmaktadır. Ahşap paletler farklı ebatlarda imal edilmelerinden dolayı bu paletlere biçilen fiyatlarda ebatlarına ve kullanılan ahşabın ağaç cinsine göre değişmektedir. Ahşap palet fiyatları alınacak olan tona ya da adete göre de toplu alımlardan dolayı düşebilir. Ayrıca piyasa üzerinde ikinci el paletlerin bulunmasından dolayı bu paletlerin fiyatları da sıfır ürünlerin yarısına kadar düşmektedir. İkinci el paletler kadar hurda paletlerinde bulunduğu günümüzde ikinci el paletlerden daha düşük olarak satılan hurda palet fiyatları ise piyasanın çok altında fiyat sunmalarından dolayı maddi açıdan palet ihtiyacı olan sektörlere yardım etmektedir.

Palet 2018 Fiyat Listesi

Euro Palet Fiyatları

400mm x 300mm   10 TL – 14 TL

600mm x 400mm   15 TL – 19 TL

800mm x 600mm   20 TL – 25 TL

1000mm x 1200mm   45 TL – 50 TL

1200mm x 1000mm   45 TL – 50 TL

800mm x 1200mm   41 TL – 46 TLİkinci el palet fiyatları

400mm x 300mm   4 TL – 6 TL

600mm x 400mm   5 TL – 8 TL

800mm x 600mm   10 TL – 12 TL

1000mm x 1200mm   30 TL – 33 TL

1200mm x 1000mm   30 TL – 33 TL

800mm x 1200mm   30 TL – 33 TL


Hurda palet fiyatları

400mm x 300mm   2 TL

600mm x 400mm   3 TL

800mm x 600mm   5 TL

1000mm x 1200mm   15 TL

1200mm x 1000mm   15 TL

800mm x 1200mm   15 TL

En uygun palet fiyat teklifi almak için arayın :


Palet fiyatlarımız  Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Isparta, İçel, (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, ve Düzce” olmak üzere tüm illerde geçerlidir
Piyasadaki Genel Fiyatlar Nelerdir?

Palet fiyatları plastik palet, ahşap palete ve çelik palet fiyatları olmak üzere 3 farklı alanda incelenmektedir. En uygun fiyatlı paletler plastik paletlerdir ve toplu alımlarda tanesi 2.5 TL gibi rakamlara düşmektedir. Ahşap palet fiyatları ise toplu alımlarda eğer Euro palet ise tanesi toplu alımlarda 10 TL’ye kadar düşebilmektedir. Aynı zamanda ikinci el ahşap paletlerin fiyatları da 4 TL’ye kadar düşmektedir. Hurda paletler ise 2-3 TL gibi fiyatlardan alıcı bulmaktadır.ahşap palet çeşitleri

Paletlerin Kullanım Alanları ve Çeşitleri

Paletler taşımada hemen her alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kamyon, nehir ve liman gibi alanlarda, gemiye yük yükleme durumlarında sıklıkla kullanılır ve terci edilir. Tavalar standart bir yapıya sahiptir. Forklift kancalarının geçmesi için üzerinde açıklıkları mevcuttur. Yaklaşık olarak 10 cm civarındadır bu açıklıklar. Büyük yüklerin taşımacılığında kullanılmaktadır. Paletlerin görevi direkt olarak taşıma yapmak değildir bu tavalar aracı bir görev görmektedir. Paketlenen yükleri korunması amacıyla mallara monte edilir ve onlarca malzemenin bir bütün oluşturması sağlanır. Birçok malzemenin tek seferde taşınma olanağının sağlanması için bu palet yöntemi daha çok tercih edilmektedir. Birçok yük bir araya getirilir ve paletlerle bütün oluşturulur böylelikle büyük yüklerin tek seferde taşınması sağlanır. Kullanım alanlarına göre üretilmiş birçok çeşidi bulunmaktadır.

 • Blok paletler
 • Kirişli paletler
 • İki taraflı ve dört taraflı paletler
 • Plastik ve metal paletler
 • Ondüle fiber paletler
 • Suntadan Paletler
 • Ahşap Paletler
 • Euro Paletler

Ahşap Paletler Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Piyasada bulunan palet çeşitleri içinde kullanım yetisini kaybetmemiş ve en çok kullanılan paletler içinde yer almaktadır.

 • Boyut yelpazesi kısıtlı değildir oldukça geniştir ve taşıma kolaylığı sağlamaktadır.
 • Ekonomik oluşu ile her yıl satış oranları daha fazla artış göstermektedir.
 • İmha probleminin doğması sebebiyle ithalat yapıldıktan sonra ahşap palet iadesi alınmamak üzere ithalat öncesi anlaşmaya varılmaktadır.
 • Dayanıklılık seviyesi metal ve plastik paletlere oranla daha düşüktür.
 • Çam ve kavak kerestesinden üretimi yapılmaktadır.
 • Ahşap paletlerin çeşidi ikiye ayrılmaktadır; standart ve özel imalat.
 • Standart tipin kullanımı daha çok uluslar arası taşımacılıkta kullanılmaktadır.
Euro Palet Nedir?

İthalatlarda dış ülkeler söz konusu olduğu vakit palet özelliklerinin de standartlaşması ancak diğer paletlere oranla daha özeleştirilmesi gereklidir. Ölçü ve kalitede belirli özellikler, malzemenin nem tutmaması gerektirdiği özellikle de böceklenme oluşmaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiği saptanmıştır ve buna göre euro palet üretimi ortaya çıkarılmıştır. Ancak bazı ülkelerin palet standartları Avrupa standartlarına uyum sağlamamaktadır. Bu ülkelere daha farklı olarak 7CFR 319.40 standartlarına uygun olacak palet üretimleri yapılmaktadır.

Euro Palet Özellikleri ve EPAL Damgası

 • Euro palet ölçüsü 100 cm x 120 cm’dir
 • Diğer paletlere bakılacak olunduğunda maliyetinin daha düşük olduğu görülmektedir.
 • EPAL’in açılımı ‘’Avrupa Paletçiler Derneği’’dir.
 • EPAL, euro paletlere standartlara uygun olduğunu gösteren damgayı vurma görevine sahiptir.
 • Ülkemiz tarafından bu damga kullanılmamaktadır.
 • Avusturya, İsveç, Almanya gibi ülkeler EPAL’a üyedirler.
 • Euro Palette birçok çivi bulunmaktadır ve en az 70-80 adettir.
 • Çamdan ve Köknardan üretilebilmektedir.
 • Ortalama standart belirlenen ağırlıklar imalat malzemesine göre bir palette 25 kg ile 35 kg arasındadır.
 • Ortalama sahip olduğu hacim ise 45,234 dm3’tür.
 • Euro palet özellikleri uluslar arası standartların olması ihtiyacı ile belirlenmiştir ve bu ihtiyaç ile denetimin iyi sağlanması hasıl olmuştur. EPAL ise bu denetimde görevlidir.

En uygun palet fiyat teklifi almak için arayın :


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Oğuzhan dedi ki:

  Size satmak istesek euro palet ve ahşap palet fiyatlarınız nelerdır

BİR YORUM YAZ