Gürcistan Araba Fiyatları

  • 17 Mayıs 2018
  • 9.581 kez görüntülendi.
Gürcistan Araba Fiyatları

Gürcistan araba fiyatları, Gürcistan’dan nasıl araba alınır? Batum araba fiyatları gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz

Ülkemizde, otomobil meraklıların sayısı fazla olduğu gibi, araba fiyatları ve arabalara uygulanan vergiler de oldukça yüksektir. Araçları satın alırken ya da sonrasında yıllık olarak yüksek oranda vergi ödemek gerekiyor. Bunun sonucunda da vatandaş, uygun fiyatlarla araç sahibi olmanın yollarını aramaya başlıyor. Son zamanlarda, araç almak isteyenlerin terci ettiği yöntem, Gürcistan’dan araba almak. Daha uygun fiyat vergilerle araç satışının yapıldığı Gürcistan’dan araba almak, giderek popüler olmaktadır. Ancak, başka bir ülkeden araç satın almanın tabi ki bazı şartları vardır.

 Gürcistan’dan Araba Satın Almanın Şartları

Gürcistan’dan uygun fiyatlarla araba satın almak isteyen bir kişi öncelikle, Gürcistanda oturma, ayrıca çalışma izni çıkartmalıdır. Çalışma ve oturma izni alabilmek içinse, kişinin orda ya bir iş kurması ya da bir işe girip çalışması gerekmektedir. Bu aşamayı tamamlayan kişinin yapacağı ikinci şey, gerekli belgeleri hazırlayarak ” Adalet evi”ne gidip araç başvurusu yapmaktır. Tüm adımlar tamamlanır da, Gürcistan’dan araç alma işlemi başarılı şekilde sonuçlandırılırsa, sıra da geliyor arcı Türkiye’ye sokmaya. Bu da haliyle birtakım şartlar gerektiren zor bir iştir. Ülkemizin yasalarına göre, eğer bir kişi, 185 gün Gürcistan’da ikamet etmiş ve orada araç sahibi olmuş ise, aracını rahatlıkla Türkiye’ye sokabilir. Ancak, o kişi aracı Türkiye’de, sadece iki yıl süreyle kullanabilmektedir. Sonrasında, yine aracı aldığı ülkeye götürmesi gerekiyor.

Gürcistan’dan araç alan kişi, Gürcistan’da 185 gün ikamet etmiş ve araç almış ise, yasalara göre iki yıl boyunca aracını sorunsuz olarak kullanabilir.

Tüm bunlara rağmen, Gürcistan’da araba fiyatlarının ucuz olduğunu bilen birçok kişi, günübirlik şekilde gidip araç alınabilir mi? diye merak etmektedir. Gürcistan’dan, günübirlik gidilerek araç alınması mümkün değildir. Eğer bu şekilde yaptığını ve gidip dönecek kadar kısa bir sürede araç aldığını iddia eden birisi varsa, araç alım işlemleri yasalara uygun olarak gerçekleştirilmemiştir. Çünkü, Gürcistan’dan araç alabilmek için, belirli başlı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

İlk olarak, Gürcistan ile aramızda, vize uygulaması kalktığı için sadece kimlik kartıyla giriş çıkış yapılabileceğine dair bir anlaşma var. Ancak, araç almak için başvuru yapılırsa yetkililer, kişiden 185 gün Gürcistan’da çalışma ve oturma izni çıkarmasını istemektedir.

 Gürcistan Araba Fiyatları

Şartlarından bahsettiken sonra, Gürcistan araba fiyatları ne kadar? onu da anlatalım. Gürcistan’da arabalar, fiyatlar marka ve modele göre değişse de, bölgede 185 gün oturma ve çalışma izni almaya değecek kadar uygundur. Bmw fiyatları, son istatistiklere göre, 80.000 liradan başlayıp 150 bin liraya kadar çıkmaktadır. Bunda, arabanın modeli etkilidir. Merceden fiyatları ise, modeline göre 40.000 lira ile 80.000 lira arasında değişmektedir. Porsch ve lange rover gibi spor arabalar, 110 ile 150 lira arasında değişen fiyatlarla satın alınabilmektedir. Mini cooper araba fiyatı ise 45-50.000 civarındadır.

Görüldüğü gibi, Gürcistan’da araba fiyatları, oldukça uygundur. Belirli şartları yerine getiren herkes, Gürcistan’dan araç alabilir ve ülkemize rahatlıkla getirebilir.

Gürcistan’da 2018 güncel bazı araba fiyatları

TOYOTA Corolla 2017 Fiyat = 13,000$

MINI Cooper 2014 Fiyat= 10,500$

MERCEDES-BENZ C 300 2008 =4,000$

MERCEDES-BENZ E 320 2003 = 6500$

BMW X5 2007 Fiyatı =9,500$

BMW 528 2011 fiyat = 11,000$

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ