Granit Fiyatları – Granit Tezgah Fiyat Listesi

  • 12 Mayıs 2018
  • 7.907 kez görüntülendi.
Granit Fiyatları – Granit Tezgah Fiyat Listesi

Granit Nedir? Granit Fiyatları, Granit tezgah fiyat listesi, granit nerelerde kullanılır gibi sorunların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Her dönem, farklı özellik ve görünümlerde birçok yapı malzemesi üretilmekte ve kullanılmaktadır. Granit, belirli bir dönemdir en çok kullanılan yapı malzemelerinden olup, çeşitliliği de giderek artmaktadır. Günümüzde inşa edilen hemen her binada granit kullanılmaktadır. Peki yapılarda bu kadar tutulan ve sık uygulanan granit nedir ne işe yarar ve özellikleri ile fiyatları nelerdir? daha kapsamlı açıklayalım.

 Granit Nedir?

Granit, kuvars, mika, piroksen, zirkon ve feldispat adı verilen asidik minerallerin birleşimiyle oluşturulmuş sert bir kayaçtır. Farklı renkleri vardır. Renkleri, içindeki minerallerin çokluğuna göre değişmektedir. Pembe, kırmızı ve gri renkli granitler, en çok kullanılan granit türleridir.

 Granitin Kullanım Alanları

Son günlerde, granitin kullanım alanı yaygınlaşmıştır. Buna bağlı olarak, üretimi de artmıştır. Granit nerelerde kullanılır? diyecek olursak, granitin kullanım alanlarının başında mutfak tezgahları gelmektedir. Granit, asidik minerallerden oluşan sert bir ürün olduğundan, darbelere karşı dayanıklıdır. Görünümü de oldukça güzel olduğundan, ev dekorasyonuna katkı sağlar. Parke ve bordür taşı olarak kullanımı yaygın olan ürün, zaman zaman kaplama taşı şeklinde de kullanılmaktadır.

 Granitin Çok Tercih Edilmesinin Sebepleri

Granit, konutları dış etkenlerden korumada oldukça etkili bir üründür. Eski dönemlerden beri yapı malzemesi olarak kullanılan granitin üretim aşaması önceleri çok zordu. Ancak, teknolojik gelişmeler dolayısıyla üretim metotlarının değişmesi sayesinde şimdilerde granitin üretimi de kolaylaşmıştır. Dayanıklılığı ve estetik görünümü nedeniyle banyo ve mutfak tezgahlarının temel yapı malzemesi haline gelen granit, şömine, asansör ve daha birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Gelişen teknikler sayesinde granitin renk ve kalitesine göre çeşitliliği sürekli artmaktadır. Temizlenmesi en kolay yapı malzemesidir. Bu nedenle, iç ve dış mekanlarda sık tercih edilen bir üründür.

 Granit Fiyatları

Granitin yapısından ve kullanım alanlarından bahsettik. Şimdi de gelelim granit fiyatlarına. Uzun yıllardır yapı malzemesi olarak kullanılan, ancak günümüzde kullanılma sıklığı ve üretimi artan granitin fiyatları da doğal olarak değişiklik göstermektedir. Bu çeşitlilik içerisinde herkesin, zevkine, ihtiyacına ve bütçesine göre bulabileceği bir granit türü mutlaka vardır. Granit tezgahların fiyatları, ürünün kalitesi ve rengine göre değişiklik gösterebileceği gibi genel olarak, 270 TL’den başlayıp 700 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu fiyat aralığında, birbirinden farklı renk ve kalitede birçok granit vardır. Gerek tezgah, gerek asansör kapmaları gerekse dış cephe uygulamalarında en çok kullanılan yapı malzemelerinden olan granitin fiyatları, ortalama 270 TL’den başlamaktadır. Başta dayanıklılığı sebebiyle çok tercih edilen bir ürün olan graniti, 270 liradan başlayıp 700 liraya kadar değişen fiyat aralıklarında temin etmek mümkündür. Aslında, teknolojinin gelişmesiyle giderek yaygınlaşan online alışveriş avantajıyla, graniti daha uygun fiyatlarla temin etmek de mümkündür. İnternetten satış yapan birçok online alışveriş mağazasında graniti, 200 liradan başlayan fiyatlarla sipariş verme avantajı da bulunmaktadır. Yapısı dolayısıyla mutfak tezgahından asansör ve masa sandalye kaplamasına kadar geniş kullanım alanı bulunan ürünün fiyatlarının belirlenmesinde, kalitesi ve renkleri etkilidir.

Granit modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ