Fransa Araba Fiyatları

  • 25 Mayıs 2018
  • 5.744 kez görüntülendi.
Fransa Araba Fiyatları

Bu yazımızda sizlere Fransa’dan araba getirme şartları nedir?, Fransa araba fiyatları, Fransa’dan getirilen araba Türkiye’de nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını sunacağız.
Nüfus artışıyla birlikte, ihtiyaçların artması sonucunda her ülkede olduğu gibi, ülkemizde de arabaya olan ihtiyaç artmıştır. Ancak son dönemlerde, artan vergiler nedeniyle araç fiyatları da artmış, ülkemizde, normal gelirli insanların alamayacağı kadar yükselmiş. Marka ve model farkı olmaksızın ülkemizde araç fiyatları, 50.000 liradan başlamaktadır. Fiyatlar bu şekilde olunca vatandaş, aradaki fark nedeniyle yurtdışından araba almayı daha çok tercih ediyor.
Bilindiği gibi, Almanya ve Gürcistan gibi yabancı ülkelerde Araba fiyatları ülkemizle kıyaslandığında yarı yarıya denecek kadar büyük bir fiyat farkı ortaya çıkmaktadır. Aynı şekilde Fransa’da da araba fiyatları sıradan bir gelire sahip olan vatandaşların bile alabileceği fiyatlardadır. Ancak, yurtdışından araba almak ülkemizde olduğu kadar kolay değildir. Fransa’dan, uygun fiyatlarla araba almak için, bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

Fransa’dan Araba Alma Şartları

Fransa’dan araba almak için öncelikle, 185 gün Fransa’da ikamet etmiş olma şartı aranmaktadır. Fransa’da oturma ve çalışma izninin olması, Fransa’dan araç almak için yerine getirilmesi gereken hususlardandır. Çalışma izni için öncelikle, herhangi bir kuruluşta personel olarak işe başlamak gerekmektedir. Oturma ve çalışma izni halledildikten sonra, bedelini ödeyen herkes, Fransa’dan araç alabilir. Ancak, Fransa’da araç sahibi olduktan sonra asıl önemli nokta, o aracın Türkiye’ye nasıl sokulacağıdır. Bunun için de, yerine getirilmesi gereken belli başlı şartlar vardır.

Fransa Araba Fiyatları

Fransa araba fiyatları, modele göre değişse de genel olarak ekonomiktir. Renault marka araçlar Fransa’da, 50 ile 70.000 lira arasında değişmektedir. Fiyatlar arasındaki değişkenlik, aracın modelinden kaynaklanmaktadır. Audi marka aracın Fransa’da fiyatı, 60 bin lira civarındadır. Fiyatlar yine, modele göre değişiklik gösterse de, yine de ekonomiktir. Porsche marka araç ise, Fransa’da 60 ile 70.000 lira arasında fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Mercedes marka otomobil ise, 60 ile 100.000 lira arasında değişen fiyatlarla, Fransa’da satışı gerçekleştirilen araçlardır. Opel markası, 30.000 liradan başlayan fiyatlarla ihtiyaçların karşılanması üzere satışa sunulmaktadır.

Fransa araba fiyatları, marka ve modele göre değişmekte, ancak, araba ihtiyacında normal bir gelire sahip vatandaşların kolaylıkla sahip olabileceği kadar ekonomiktir.

Fransa’dan Alınan Aracı Türkiye’ye Getirme Şartları

Fransa’dan alınan aracı, Türkiye’ye getirmek için öncelikli şart, yurtdışında 185 gün süreyle ikamet etmek, Türkiye’de 45 günden fazla kalmamak gereklidir. Bu şartlara uyan ve Fransa’dan araç alanlar, aracını rahatlıkla ülkemize getirebilir. Son çıkan yasaya göre de, 2 yıl süreyle Türkiye’de aracını kullanabilir. Son zamanlarda, sıkça gündeme gelen konulardan birisi olan Fransa’dan araba alma konusu, araba ihtiyacı olanlar tarafından oldukça rağbet görmektedir. Fransa’da oldukça kaliteli arabaların ekonomik fiyatlarla satılması, özellikle genç kesimi Fransa’dan araba alma konusu üzerinde düşündürmektedir. Ancak, sadece fiyatların ekonomik olması, Fransa’dan araç almak ve ülkemize getirmek için yeterli değildir. Bunun için, yasal prosedürlerin de yerine getirilmesi gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ