Cam Balkon Fiyatları

  • 09 Nisan 2018
  • 6.111 kez görüntülendi.
Cam Balkon Fiyatları

Bu yazımızda cam balkon fiyatları hakkında yaptığımız araştırma detaylarını sizler için paylaşıyoruz.  Cam balkon nedir? Cam balkon nerelerde kullanılır? Cam balkon nasıl yapılır? Gibi sorularınızın tüm yanıtlarını bulabileceğiniz yazımızı okumadan sakın kara vermeyin.

Cam Balkon Nedir?

Cam balkonun kullanım amacı, evimizdeki balkonları her mevsim rahatlıkla kullanabilme isteğimizdir. Soğuk havalarda panelleri tamamen kapatarak bir kış bahçesi ortamına sahip olabilirsiniz. İstenildiği zaman katlanabilen özelliğe sahip panelleri katlayarak açık bir balkonda da keyif yapabilirsiniz. İşte bize balkonumuzu her mevsim dilediğimiz gibi kullanım avantajı sağlayan sisteme cam balkon denir. Cam balkon sistemi, alüminyum profiller ile kaplanmış ve tekerlek mekanizması sayesinde kayarak açılıp kapanan panellerden meydana gelmektedir. Kullanılan cam modeli ise tamperli hafif camdır. Oldukça renk alternatifi sunan sistemlerde en fazla şeffaf renk tercih edilmektedir.

Cam Balkon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 Cam balkon sistemi kullanmaya karar verdiyseniz birkaç noktaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle kalite konusunda seçici davranın. Birinci sınıf malzeme kullanımı, cam balkon uygulamalarında tüketicinin faydasınadır. Cam balkon sisteminizi uzun yıllar ve sorun yaşamadan kullanabilmeniz için bu hususa özen göstermenizde fayda var. Elbette 100% su geçirmez özelliğine sahip olması gerektiğini unutmayınız.

Cam Balkon Sistemi Nasıl Uygulanır?

 Cam balkon sisteminizi size uzun süre kullandıracak diğer bir nokta ise ürünün uygulamasıdır. Bu sistemlerde kalite 50% ve uygulama 50% önem taşımaktadır. Mümkünse bu işi yeterli deneyime sahip olacak kadar sektörde geçmişi olan ve tecrübeli ellere bırakınız. Cam balkon sistemlerinin birçok uygulama şekli vardır. Burada önemli olan; sizin balkon yapınıza en uygun olan uygulama metodunu uygulamam ve doğru ölçülendirmeyi yapabilmektedir. Doğru bir projelendirme ile sağlanan uygulama, size kolay ve konforlu bir kullanım imkanı sağlar.

Kanatların açılımı, balkonunuzun şekline ve rüzgarın geldiği yöne göre ayarlanır. Kanat genişlikleri, fiziksel olarak dengeli ve verimli olacak şekilde belirlenir. Hatta gerek duyulursa su boşaltma kanalları da açılabilir. İzolasyonu sağlam ve estetik duruşa sahip profiller kullanılır. Bu profiller üçgen veya diktörgendir. Genel olarak dikdörtgen kullanılsa da bizim önerimiz üçgen profil tercih etmeniz yönünde olacaktır. Sebebi ise, hem daha estetik görünmesi hem de suyun dışa tahliyesini sağlamasıdır.

Montaj denetim ekibi, tüm bu uygulamaların sonuna doğru, yapılan işi kontrol eder. Bu da işin sağlıklı bir şekilde bitirilmesi için önemlidir. Birçok firma müşteri memnuniyeti için bu denetim hizmetini sağlamaktadır.

Cam Balkon Fiyatları

 Cam balkon sektöründe çok farklı kalitelerde onlarca ürün kullanılmaktadır. Cam balkon fiyatları da kullanılan malzeme kalitesi ve balkon ölçülerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Sizler için ortalama balkon ölçülerinde iyi kaliteli cam balkon fiyatlarını araştırdık. 210cm x 120cm’lik bir balkon için yaklaşık 500 TL civarı fiyat belirlenirken, 400cm x 200cm’lik biraz daha geniş bir balkonunuz var ise fiyatlar 1600 TL civarlarında oynamaktadır. Çok daha detaylı fiyat listemize aşağıdaki tablodan da erişebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ